کلینیک دندانپزشکی زیبایی

آنچه باید از دندانپزشکی زیبایی بدانید

یکی از مهم ترین المان های زیبایی داشتن یک لبخند زیبا و طرح لبخند شکیل است . دندان های یک دست و روشن می توانند جذابیت و زیبایی شما را تضمین نمایند .  برای داشتن دندان های سالم و زیبا می توانید از خدمات دندانپزشکی زیبایی بهره مند شوید و با توجه به نیاز دندان ها نسبت به این مساله تصمیم گیری های لازم را انجام دهید .

دندان های زیبا نشانه ی زیبایی و جذابیت شماست ، تا به حال به ظاهر خود بدون دندان توجه کرده اید ، هیچ زیبایی بدون دندان های مرتب و تمیز جذاب نیست .

امروزه دندانپزشکی زیبایی بخش وسیعی از خدمات دندانپزشکی را ارئه می نماید ، روکش ها ، لامینیت ها و ایمپلنت های دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات ویژه ی یکدندانپزشک زیبایی می باشد . به کمک خدمات زیبایی دندان می توانید مشکلات ظاهری دندان را رفع و از یک چهره ی جذاب و دلنشین لذت ببرید.

اصلاح طرح لبخند 2

کلینیک دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی دکتر هرندی که علاوه بر ترمیم دندان ها به حفظ ساختار و ظاهر دندان کمک می کند امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد واقع شده است ، زیبایی دندان ها  شامل بسیاری از درمان های دندانپزشکی خواهد بود که  می تواند یک یا چند مورد از آن ها را شامل شود . خدمات دندانپزشکی زیبایی، ارتودنسی ،روکش ها ، لامینیت ها  و حتی جرم گیری های ساده را نیز شامل می شود .

همانطور که بیان شد ممکن است یک بیمار به یک یا چند مورد از درمان های زیبایی نیاز داشته باشد ، گاهاً مشاهده می شود که مراجعین برای درمان های پر هزینه به پزشک مراجعه می کنند در حالی که نیاز دندان ها با یک جرم گیری ساده نیز برطرف خواهد شد . بنابراین پیش از هر اقدامی برای زیبایی دندان ها به انتخاب دندانپزشک زیبایی خود اهمیت ویژه ای بدهید ، دقت داشته باشید که انتخاب صحیح دندانپزشک ضامن زیبایی و ماندگاری دندان های شما خواهد بود و البته یک پزشک با تجربه خوب می داند که دندان های شما برای زیبایی نیازمند چه تغییراتی است  .

دندانپزشکی زیبایی و لامینیت

هدف از دندانپزشکی زیبایی این است که فرد به یک لبخند ایده آل برسد و بتواند زیبا لبخند بزند و علاوه بر زیبایی از آن لذت ببرد، دندانپزشک زیبایی باید با توجه به اصول زیبایی دندان و با توجه به ترکیب و هارمونی خاصی که هر فرد نسبت به حالت کلی صورت ،چهره ، رنگ صورت ،گوشه های لب و بینی  دارد بتواند به تعادلی منطقی دست پیدا کند و در واقع بتواند با توجه به ترکیب کلی چهره فرد دندان های بیمار را زیبا و شکیل نماید. نتیجه ی دقت در این موارد اصلاح طرح لبخند و ایجاد دندان هایی متوازن با چهره خواهد بود .

انتخاب دندانپزشک زیبایی نسبت به موارد یاد شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا یک دندانپزشک ماهر و با تجربه علاوه بر داشتن علم  و آگاهی در زمینه دندانپزشکی نیاز به ذوق هنری و تجربه ی بسیار زیاد در این زمینه دارد .

زیرا فرم دهی به دندان ها نیاز به انتخاب رنگ دقیق وهمچنین طراحی لبخند متناسب با چهره دارد از این رو است که دندانپزشکی زیبایی علاوه بر دانش و مهارت دندانپزشکی با هنر و سلیقه و مهارت توام می باشد .

دندانپزشکی زیبایی شامل چه مواردی می شود ؟

همانطور که بیان شد اقدامات و تغییرات ایجاد شده برروی دندان های قدامی که در نهایت منجر به اصلاح رنگ ، سایز، اندازه و فرم آن ها می شود را دندانپزشکی زیبایی می گویند . این تغییرات مناسب با صورت ، حالت لبخند و فرم بینی آنها ایجاد خواهد شد .

 

انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی

به طور کلی دندانپزشکی زیبایی

  • ارتودنسی
  • بلیچینگ
  • ترمیم های زیبایی
  • روکش های زیبایی
  • کانتورینگ های دندانی
  • جرم گیری
  • لامینیت ها

در طیف دندانپزشکی زیبایی قرار می گیرند ، دندانپزشکی زیبایی شامل موارد بسیار زیادی می شود که البته در عمده ی بحث های دندانپزشکی می توان به لامینیت های دندانی اشاره نمود .

چه افرادی برای دندانپزشکی زیبایی مناسب هستند ؟

لامینیت دندان

دندانپزشکی زیبایی یک نیاز درونی است ، البته نوع درمان با توجه به روابط فکی ، موقعیت دندان ها و بهم ریختگی آن ها لحاظ می شود ، اگر دندانپزشک زیبایی به شما توصیه می کند که به جای ارتودنسی از روکش های زیبایی استفاده کنید ، بهتر است که به نظر پزشک احترام گذاشته و بهترین درمان و مناسب ترین راه برای زیبایی دندان را انتخاب نمایید .

در برخی موارد بد رنگی ها به درون دندان وارد نشده و آسیبی به آن وارد نمی کند بنابراین نیازی به روش ها وهزینه های بالا برای زیبایی دندان نیست و فرد به کمک یک جرم گیری می تواند زیبایی دندان را باز یابد .

التهابات لثه ای که لثه را دچار بد رنگی و پر خونی می نماید نیز می تواند عاملی برای اصلاح باشد .

تخریب های شدید که بافت دندان را از بین می برند به کمک روکش های زیبایی اصلاح می شوند، روکش های زیبایی نیز در انواع فلزی و غیر فلزی موجود می باشند که برای موارد مختلف در دندان های مختلفی که ساختار آن تخریب شده است کاربرد دارد .

 

لامینیت دندان

لامینیت در واقع سریع ترین و کم خطر ترین و زیبا ترین روش برای زیبایی دندان ها می باشند ، این مواد بسیار با دوام هستند و حدود ۱۰ سال ماندگاری دارند ، لامینیت ها در واقع پوسته های بسیار نازکی هستند که به کمک باندینگ ها برروی دندان قرار می گیرند .

دندانپزشکی زیبایی

ویژگی لامینیت ها

لامینیت ها بدون تراش و یا با کمترین میزان تراش دندان نصب می شوند،لامینیت دندان  هیچ گونه آسیبی به مینای دندان وارد نمی کنند و البته محافظ خوبی برای دندان ها محسوب خواهند شد . لامینیت ها به طور کلی حدود ۰٫۵ تا ۰٫۶ میلی متر ضخامت دارند .که البته ضخامتی کمتر از پوسته تخم مرغ است. لامینیت ها با قرار گیری برروی دندان ها فاصله ای بین دندان ایجاد نمی کنند، زمانی که لامینیت ها به دندان ها متصل می شوند،لامینیت ها انواع مختلفی دارند که پوسته های بسیار نازک لومینیرز نیز یکی از انواع پر طرفدار آن می باشد، لومینیرز ها لامینیت های بسیار شفاف و درخشانی هستند که سفیدی و جذابیت آن ها نسبت به سایر لامینیت ها بیشتر بوده ، این نوع لامینیت ها در بازیگران و خواننده های هالییودی محبوبیت ویزه ای دارد و دندان های لامینیت شده به وسیله ی این جنس به لبخند هالییودی معروف می باشد .

 

لبخند هالیوودی

انواع دیگر لامینیت ها کامپوزیتی و سرامیکی هستند که با توجه به سلیقه فرد و نیاز او مورد استفاده قرار می گیرد .

کامپوزیت ها نیازی به قالب گیری ندارند و به کمک هنر و ظرافت های لازم حین کار توسط دندانپزشک زیبایی برای دندان ها طراحی می شود و در نهایت بر روی دندان قرار می گیرند .

لامینیت های کامپوزیتی قابل انعطاف تر هستند و در واقع می توان دندان را بعد از کامپوزیت کردن اصلاح نمود ،به عنوان مثال مواردی که بیمار دچار پریدگی شده باشند اصلاح دندان ها بسیار ساده خواهد بود.

سفیدی دندان

لامینیت های سرامیکی

لامینیت های سرامیکی نیاز به قالب گیری و تهیه شدن در لابراتوار دارند .

لامینیت  های سرامیکی برای قرار گرفتن برروی دندان ها نیاز به تراش دندان دارند ، البته نوع بدون تراش آنها نیز وجود دارد که هزینه ی نسبتا بالایی برای فرد در پی خواهد داشت . این دسته از لامینیت ها لومینیرز ها هستند که بسیار درخشان و براق خواهند بود ودر اصلاح طرح لبخند  دندان هایی که تحت عنوان لبخند هالیوودی معروف هستند از این دسته لامینیت ها استفاده می کنند .

لامینیت های سرامیکی زیبا و براق تر از نوع کامپوزیتی هستند اما با توجه به لزوم تراش دندان ها در این روش و نیز زمان بر بودن آن و هزینه های سنگین تر توصیه نمی شود . لامینیت های کامپوزیتی نیازی به تراش دندان ها نداشته و بدون آسیب به مینای دندان به کمک مواد رنگ دندان طراحی و نصب می شوند ، یکی از مزایای ویژه ی کامپوزیت ها امکان انتخاب میزان سفیدی و رنگ دندان ها است و علاوه بر این مورد در صورت تخریب بخشی از کامپوزیت ترمیم آن و رفع پریدگ های جزئی بسیار ساده خواهد بود .

دندانپزشکی زیبایی

موارد کاربرد لامینیت ها

رفع پوسیدگی های دندان :

لامینیت ها در رفع پوسیدگی ها کاربرد دارد ، برای رفع بد رنگی و پوسیدگی های دندانی می توان از لامینیت ها استفاده کرد در مواردی که تخریب شدید باشد ولی بافت دندان آسیب جدی ندیده باشد می توان از لامینیت ها کمک گرفت .

اصلاح بد رنگی دندان ها :

لامینیت در مواردی که دندان ها تغییر رنگ داده شده باشند مورد استفاده قرار می گیرند .

اصلاح جایگاه دندان ها :

به جای ارتودنسی می توان از لامینیت ها برای رفع  اختلالات و بهم ریختگی های شدید دندانی  استفاده نمود .

مسواک زدن دردندان های لامینیت شده

لامینیت ها آسیبی به بافت دندان وارد نمی کند و همچنین خللی در رعایت بهداشت ایجاد نمی کند .

شخص در شرایط نرمال بهداشتی می تواند به خوبی از لامینیت ها مراقبت نماید ، برای شستشوی دندان هایی که لامینیت شده اند ، نیازی به خمیر دندان یا دهان شویه های خاص نیست . نکته ای در زمان مسواک کردن دندان ها لاز است مقداری توجه و تمرکز در انتهای لثه می باشد، شستشوی دندان ها در نواحی که لامینیت تمام شده است (زیر لثه یا نواحی جرم گیری )قابل توجه تر بوده و نیاز است تا با دقت بیشتری مسواک شوند، زاویه ۴۵ درجه و حرکات جارویی در قسمت انتهایی دندان که به لثه نزدیک است می تواند در مراقبت بیشتر لامینیت ها تاثیر گذار باشد .

بیلیچینگ دندان

بیلیچینگ یا سفید کردن دندان ها ،برای افرادی مناسب است که به دلیل عادت های بد تغذیه ای و عدم رعایت بهداشت  و یا مصرف دخانیات رنگ دندان های آنها دچار تغییر شده است .

در واقع این اقدام باعث می شود تا رنگ دندان ها به حالت قبل باز گردد . بیلیچینگ اختلال بد رنگی را اصلاح می کند و البته برای افرادی مناسب است که دندان های مرتبی داشته و مشکلات ظاهری دندان های وی با تغییر رنگ بر طرف خواهد شد . بدون شک دندان های بهم ریخته و نامرتب که زرد و بد رنگ شده اند ایده آل مناسبی برای بلیچینگ نبوده و در ابتدای امر نیاز است تا دندان های وی با روش های اصولی تر مرتب و منظم شده و رنگ آن نیز اصلاح گردد.

موارد مهم در خصوص بلیچینگ کردن را می توانید توسط ویدیوی زیر  از زبان دکتر مجتبی صفار هرندی دندانپزشک منتخب صدا و سیما ببینید:

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 5 =