بهترین دندانپزشک تهران

بهترین دندانپزشک تهران :

یکی از درمان های حوزه دهان و دندان ، دندانپزشکی است . این روش درمانی شاخه ای از علوم پزشکی بوده که توجه آن به سلامت دندان و دهان است . دندانپزشک ، پزشکی است که با هدف جلوگیری از بیماری های شایع دهان و دندان سلامت بدن را تضمین کرده و از بروز بیماری های ناشی از آسیب دندانی جلوگیری کند . به دلیل پیشرفت علم پزشکی و افزایش جزئیات هر حوزه از درمان ، امروزه دندانپزشکی به روشی تکنیکی و اصولی تبدیل شده است سوال بسیاری از بیماران و مراجعین کلینیک های دندانپزشکی این است : بهترین دندانپزشک کیست ؟ و یا بهترین دندانپزشک چه ویژگی هایی دارد ؟ در این نوشتار به بررسی برخی از خصوصیات یک دندان پزشک موفق می پردازیم .

بهترین دندانپزشک

ویژگی های انسانی :

بهترین دندانپزشک از لحاظ ویژگی های اخلاقی و انسانی ، سلامت و منفعت بیمار را مد  نظر قرار داده و سعی دارد تا حد امکان از پیشرفت بیماری دندان و سرایت عفونی آن به باقی اعضای بدن جلوگیری کند . در زمانی که مشکلات شدید و بیماری حادی برای دندان رخ داد ، وی تا حد امکان و تاجایی که در توان دارد به رفع آسیب و پیشگیری از ضرر جسمی بپردازد . در صورت نیاز بیمار را راهنمایی کرده و اطلاعات کافی در خصوص پیشگیری از بیماری های احتمالی را در اختیار او بگذارد به این ترتیب مهارت ارتباطی جراح دندانپزشک با تمامی بیماران نیز اهمیت می یابد . مهم ترین ویژگی بهترین دندانپزشک از دید اخلاقی ، صبر و حوصله زیاد و ظرافت کاری اوست . ظرافت کاری از این جهت اهمیت می یابد که ابعاد دندان کم است و فرم آن در مقیاس کوچک دارای اشکال کارآمدی است که بر عملکرد صحیح کلیه دندان ها اثر مثبت می گذارد . اهمیت اخلاقی یک دندانپزشک زمانی پررنگ می شود که بیماران او خردسال باشند در این زمان وی با آرامش دهی به کودک و رفتار صحیح را خردسالان کحم صبر و حوصله می تواند اقدامات درمانی را به صورت صحیح و دقیق پیش ببرد .

خصوصیات تکنیکی :

بهترین دندانپزشک از دید تکنیکی و تخصصی لازم است تمرکز بالا ، قدرت مناسب ، توان کار مداوم و بی وقفه در چندین ساعت از روز ، رزومه کاری قوی و نمونه کارهای ارزنده داشته باشد . داشتن مهارت در به کارگیری کافی از مواد بی حسی و درمانی و جلوگیری از بروز کمترین آسیب و حس ناخوشایند در بیمار لازمه این نوع درمان است . توان تصمیم گیری درباره اتخاذ بهترین روش درمانی ، اقدامات شایسته قبل از درمان و اقدامات پس از آن از دیگر ویژگی های تکینیک یک دندانپزشک خوب و ایده آل است . اگر خواهان یافتن یک دندانپزشک حاذق هستید ، بهتر است در وحله اول نمونه های کاری او را بررسی کرده و یا در صورت امکان با بیماران قبلی وی مشورت داشته باشید .

باتشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی ، دندانپزشک و متخصص پروتز های دندانی .

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =