بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

برخی از والدین به دلیل حساسیت زیاد به دنبال بهترین دندانپزشک اطفال در تهران برای دلبندشان می باشند. رعایت بهداشت دهان و دندان کودکان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد.

اما تنها رعایت نکات بهداشتی کافی نیست بلکه مراجعه به دندانپزشک اطفال برای انجام چکاپ های دوره ای نیز در حفظ سلامت دندان های کودکان حائز اهمیت می باشد.

دکتر ماریتا شکاریان

دکتر ماریتا شکاریان

اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان

همانطور که در مقاله ی بهداشت دهان و دندان کودکان ذکر شد، باید کودک را از سنین پایین به رعایت نکات مراقبتی تشویق کرد.

با مسواک زدن در زمان مناسب و استفاده از مواد غذایی مناسب توسط کودک تا حد زیادی می توان از تجمع باکتری های پوسیدگی زا و ایجاد جرم های دندانی وسیع در دندان های کودکان جلوگیری کرد.

با توجه به اهمیت حفظ و نگهداری از دندان های شیری در کودکان، نیاز است تا والدین به سلامت دهانی –دندانی کودک خود توجه نمایند. زیرا دندان های شیری تاثیر زیادی در نحوه ی رویش دندان های دائمی کودکان دارند.

 دکتر ماریتا شکاریان ، دندانپزشک اطفال در شمال تهران و دارای فلوشیپ ارتو کودکان از آمریکا و عضو دائمی آکادمی AOS آمریکا می باشند. شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با ایشان از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۵۵۴۶۴۹

اینستاگرام 

بنابراین انجام اقدامات پیشگیرانه  می تواند سلامت دندان های شیری کودک را تقویت کند و آن ها را تا زمان رویش دندان های دائمی از عارضه هایی مانند پوسیدگی و… مراقبت نماید.

برخی از این روش های پیشگیرانه عبارتند از:

  • فیشورسیلانت تراپی

در روش فیشورسیلانت تراپی یا همان شیارپوش، سطح جونده ی دندان های شیری که دارای شیارهای غیرقابل دسترس هستند و همچنین بستر مناسبی برای تجمع جرم و باکتری های پوسیدگی زا می باشند را با مواد نگهدارنده ی مناسب پوشش داد تا دندان کودک دچار پوسیدگی نشود.

  • ارتودنسی پیشگیری

با توجه به مطالب بیان شده در مقاله ی ارتودنسی پیشگیری، در برخی مواقع شاهد افتادن زود موعد دندان های شیری در کودکان می باشیم. در این حالت برای حفظ الگوی رشدی مناسب دندان های دائمی از نگهدارنده های مخصوص استفاده می شود.

دکتر ماریتا شکاریان

دکتر ماریتا شکاریان

  • فلوراید تراپی

انجام فلورایدتراپی در فواصل زمانی مناسب توسط دندانپزشک کودکان یک راهکار مناسب برای حفظ سلامت دندان کودکان و ارتقاء استحکام آن می باشد.

در دنیای مدرن امروز برای رسیدن به پاسخ سوالات خود کافی است تا در اینترنت در مورد موضوع مورد نظر خود جستجو کنید. عنوان بهترین دندانپزشک اطفال در تهران، مخاطبان بسیار زیادی را برای یافتن دندانپزشکی حاذق به خود اختصاص داده است.

دکتر ماریتا شکاریان

دکتر ماریتا شکاریان

خلاصه مطلب

همانطور که می دانید کودکان در سنین پایین بسیار حساس هستند و سر و کار داشتن با این گروه سنی نیازمند مهارت بالا می باشد. دندانپزشک اطفال با دانش و مهارت بالای خود ارتباط مناسبی با کودک برقرار می کند تا بتواند در عین اطمینان خاطر و آرامش کودک، همکاری وی را برای انجام اقدامات مورد نیاز افزایش دهد.

در اکثر مواقع ترس از دندانپزشکی ریشه در کودکی افراد دارد. اگر این ترس در سنین پایین مهار نشود، فرد در سنین بزرگسالی ممکن است از مراجعه به دندانپزشکی سرباز زند و از این طریق دچار آسیب های دهانی – دندانی شدید شود.

بنابراین توصیه می شود با انتخاب دندانپزشک اطفال حاذق و با تجربه سلامت دندان های دلبندتان را تضمین کنید و بستری امن را برای راحتی و اطمینان خاطر کودکتان فراهم آورید.

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =