ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان به منظور زیبایی  ودرمانی برای بیماران انجام می شود .

ایمپلنت دندان قطعه ای از فلز تیتانیوم می باشد که در بیشتر حالات به شکل ریشه دندان است .

ایمپلنت دندان را دندانپزشک داخل استخوان فک قرار می دهد  و در نتیجه به عنوان پایه ای برای قرار گیری پروتز استفاده می شود .

جنس ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از جنس فلزات و سرامیک می باشد . ولی بیشتر ایمپلنت های استفاده شده در بازار از جنس تیتانیوم می باشد . ایمپلنت های دندان از دوقسمت تشکیل شده اند :

  • فیکسچر

فیکسچر در داخل استخوان قرار می گیرد

  • اباتمنت

اباتمنت بر روی فیکسچر قرار می گیرد و در آخر روکش چینی با فرم دندان ها روی این ترکیب قرار می گیرد.

ایمپلنت-دندان-چیست

میزان موفقیت در ایمپلنت دندان چقدر می باشد ؟

میزان موفقیت در ایمپلنت های دندان به عوامل زیر بستگی دارد .

سلامت بیمار

بیمار باید از سلامت کامل برخوردار باشد و به بیماری های مزمن که سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می گردند مبتلا نباشد . همچون بیماری های قلبی ،دیابت کنترل نشده و بیماری های لثه و دهان دچار نباشد .

دندانپزشک

دندانپزشک نیز در میزان این موفقیت تاثیر گذار است . دندانپزشکی که ایمپلنت را برای بیمار انجام می دهد باید تمامی دوره های تخصصی مربوط به ایمپلنت را گذرانده باشد و به این امر تسلط کافی داشته باشد .

ایمپلنت

ایمپلنت نیز به خودی خود می تواند یکی دیگر از فاکتور های تاثیر گذار، در موفقیت ایمپلنت دندان باشد . امروز سازنده های ایمپلنت شرکت های مختلف و متعددی می باشند . یک دندانپزشک خوب و ماهر باید در انتخاب ایمپلنت استفاده شده برای بیمار توجه کافی داشته باشد . دندانپزشک این انتخاب را با توجه به بودجه بیمار و مسائل تکنیکی و مزیت های ایمپلنت انجام می دهد .

 مراقب های بعد از ایمپلنت دندان

بیمار می تواند نقش بسیار مهمی در طول عمر ایمپلنت دندان داشته باشد . عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی و همچنین رعایت بهداشت دهان  ودندان و پیروی از دسترات و تجویزات دندانپزشک می تواند بسیار کمک کننده باشد .

دندانپزشک اطفالدندانپزشک کودکان

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =